Turkish Developers

GitHub’a kaydol, ardından hesap ayarlarından Unreal Engine hesabını tanıt. Sonra bu linkten istediğin versiyonun kaynak kodunu indirip Visual Studio ile compile edebilirsin: https://github.com/EpicGames/UnrealEngine/releases

Selamlar Arkadaşlar :wink:

Hay Allah razı olsun Abi. Bunu ayrı bir klasöre açarım ve bunda bulut sistemini çalışırım.

Sahi, Visual Studio ile compile edeceğim? Pek bilmiyorum da :confused::rolleyes::o

Tamamdır, buldum compile yapmayı:

@Jacky Hocam blueprint ile c arasındakı farkları anlatır mısınız ? Blueprint ile yapamayıp c ile yapabildiğimiz var mı ve sanırım blueprint nasıl kullanıldıgı c kadar bilinmiyorbu nedenle kullanabilen yok fazla ? :slight_smile:

Ben C++ bilmiyorum ama sadece Blueprint’lerle yapamadığımız şeylerin olduğunu biliyorum; Rama’nın yapay zeka çalışmaları ve BP node library plugin’ini örnek alabilirsin. Epic ve diğer kullaıcılar ekleme yaptıkça bu fark azalacak zamanla. Onun dışında hız olarak da fark var aralarında tabi bu da yaptığın oyuna göre fark yaratmayacak bir faktör olabilir. Tavsiye edilen kullanım tarzı en sık yapılan ve ağır hesaplamaları C++'da halledip gereken parametreleri Blueprint olarak expose etmek. Bu çalışma tarzı için de Unreal Tournament ve Shooter Example projesine bakabilirsin. Blueprintleri kullanabilen yok diye birşey de yok bu arada, aksine hiç programlama bilgisi olmayanlar bile sadece Blueprintlerle birşeyler yapabilir kısa zamanda.

Mehmet abi, Unreal Engine’in 4.7.0 sürümünü nereden bulabilirim? GitHub’ta 4.7.6 kodları var ama 4.7.0 kodlarını bulamadım. İndirebileceğim başka bir yer yok mu?:frowning:

Pardon abim, buradaymış! Görmedim de bi’an:o

Dil sorunu yaşayıp bu forumdan yeterince faydalanamayanlar Unreal Engine Türkiye forumuna da üye olup sorularını sorabilirler. Dil sorununuz yoksa bile oraya üye olup diğer kullanıcılara yardımcı olabilir, paylaşımda bulunabilirsiniz tabi. :slight_smile:

Hmmm ben üye olduydum oraya ama unuttum sonra :slight_smile: bakayım arada

Selamlar.

İstanbulda unreal geliştirici aramaktayız. C++ bilmeli. Güzel maaş güzel ortam :slight_smile: Full time çalışabilecek kişiler bana ulaşırlarsa sevinirim.

Sevgiler,

Selam gençlik, yaşlılık! :smiley:

Halen bu konuda yaşayanlar var mı görmek istedim. Eğer varsa cevap verebilirler mi? Bu işe uzun süredir hevesim var artık başlayayım diyorum.

PS: Lise son sınıf öğrencisiyim.

selam arkadaslar, burayi yeni buldum. projeleriniz varmi ? neler yapiyor bizim türk gencligi ?

Merhabalar arkadaşlar. C++ bilgim Sıfır derecede. sizden ricam Unreal de yaptığımız butonun dışardaki bir exe dosyasını çalıştırmasını istiyorum. (mesela notepad.exe) adım adım yazarsanız çok sevinirim… şimdiden çok teşekkürler…!

Selamlar, Unreal Engine Türkiye forumu üstünde yayınladığımız dersler mevcut. Tutorial linkleri burada:
Giriş Dersi 1 - Unreal Engine 4 - Giriş Dersi | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Giriş Dersi 2 - Unreal Engine 4 - Giriş Dersi - 2 | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Blueprint Mantığı(Sağlık Sistemi) - Unreal Engine 4 - Blueprint Dersi - 1(Sağlık Sistemi) | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Ana Menü Yapımı(Basit Seviye) - Unreal Engine 4 - Ana Menü Yapımı | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Ayarlar Menüsü - Unreal Engine 4 - Ayarlar Menüsü (Grafik Ayarları) | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Proje Paketleme(.exe Yapımı ve Cook Özelliği) - Unreal Engine 4 - Proje Paketleme(.exe Yapımı) | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Harita Yapımı - Unreal Engine 4 - Harita Tasarımı & Oynanabilirlik & Blueprint | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Koşma / Yürüme Sistemi(ENG/TR) - ENG/TR Unreal Engine 4 - Koşma Özelliği(Sprint) | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Level Değiştirme - Unreal Engine 4 - Level Değiştirme | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Material Boyutlandırma (Material Instance) - Unreal Engine 4 - Material Instance - Texture Boyutlandırma | Unreal Engine Türkiye - YouTube
Emissive Material - Unreal Engine 4 - Materyaller - Emissive Lighting | Unreal Engine Türkiye - YouTube
TPS Kameradan FPS’ye Geçiş - Unreal Engine 4 - Kamera Açısı Değiştirme(TPS'den FPS'ye Geçiş) | Unreal Engine Türkiye - YouTube

ben de şöyle birşeyler ürettim:

burası da benim blogum arkadaşlar;
C++ biliyorum.
Unreal Engine de C++ konusunda araştırma yapıyorum. tamamen dinamik olarak yaratılan, ve dinamik bir şekilde değişebilen haritalar konusu ilgimi çekiyor.
benim gibi UE / C++ konusunda araştırma yapan dostlar ile maddi çıkar gözetmeksizin bir araya gelmek ve bilgi alışverişinde bulunmaktan keyif alırım. ilginizi çekerse bana lütfen yazın.

ortamınız ile maddi çıkar gözetmeksizin tanışmak isterim…

Arkadaşlar, projemi paylaşmak istiyorum. Belki yardımlarınız dokunur:

Modification Hangar

Türkiye’nin İlk Açık Dünya Araba Yarış Oyunu

Arkadaşlar selamlar herkese. Android için basit bir oyun yapıyorum paketleme ile ilgili sorunum falan kalmadı bu gibi sorunların hepsini aştım fakat oyunu telefona veya tablete aktardığımda oynanan oyunu kayıt etmiyor.

Android telefonda depolamaya izin ver dediğim zaman ancak oyun kayıt işlemlerini yürütebiliyor. Peki ben bu kayıt işlemini onaylatmayı nasıl yapabilirim? Bunun için bir android.permission mu yazmam gerekir yoksa Unreal Engine deki project settings ten yapabilirmiyim yapabilirsem nasıl yaparım?

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar.

Uzun zamandır geliştirdiğimiz oyunun ilk setupini aldık fakat editorde çalışan fonksiyonlar ve kodlar exe dosyasinda çalışmıyor. Sorunun çözümünü bilen bir arkadaş çıkarmı? Setup alırken yapılması gereken bir ayar mı var?

merhabalar, UE4 ogrenmeye yeni basladim. Aklima takilan sorulari sorabilecegim biri var mi acaba?