Hello From Poland

[QUOTE=MaKiPL;23633]
Godzina UE4 po polsku! :slight_smile:- YouTube

Tak sie ucieszylem, ze bedzie cos po polsku - a tu youtube mi mowi: “This video has been removed by the user”.
Co sie stalo sie?

Witam,
z tej strony, jestem kompozytorem muzyki. Nie chcę pisać o sobie zbyt wiele ponieważ chciałbym zachować anonimowość i prosiłbym o wyrozumiałość.
Pisałem już na forum w części “UT Game Development” o tym, że chciałbym się zająć chociaż jednym soundtrackiem do gry, powodem jest przede wszystkim duża słabość do całej serii gry, dlatego też chciałbym razem z wami współpracować jako typowy fan serii (z możliwościami i pewnymi umiejętnościami zawodowymi). Nie chcę również ruszać tematu jakich kolwiek zarobków bo chciałbym to zrobić oczywiście za darmo i z własnej woli. Głowną motywacją do pracy jest pasja do gier jak i muzyki oraz możliwość tworzenia pod temat, szczególnie jeżeli chodzi o ten tytuł “Unreal Tournament”. Będe pracował w wolnym czasie między własną pracą.
W razie jakich kolwiek pytań, pomysłów stworzyłem na tą okazje specjalnego maila -
Będe często zaglądał na forum i sprawdzał jak sprawy stoją.

Pozdrawiam:)

Witam was rodacy, Hello World
pozdrawiam:)

Całkiem sporo “nas” tutaj :slight_smile: Widzę, że pare osób pyta o polskie tutoriale. Ciekaw jestem jak wielkie jest to zainteresowanie tym tematem. Sam zastanawiałem się nad zrobieniem kilku tutoriali (związanych bardziej z grafiką 3d, level design itp) tylko nie wiem czy po polsku czy po angielsku.

pozdr.

zrob najlepiej po angielsku - wiecej osob skorzysta.
A jak bedziesz mial troche wolnego czasu do dodaj po prostu polskie audio

Cieszę się, że jest nas tu tak dużo :slight_smile: Ja tam jestem bardziej “artystą” i designerem niż programistą, dlatego Blueprints mi się podoba! (uciekłem z Unity, hehe)
Mam w planach zrealizowanie mojego pomysłu na platformówkę sci-fi, pierwsze prototypy już powoli robię z Blueprints i staram się do pewnego stopnia zachować porządek w zgodzie z OOP, co bym się nie denerwował w przyszłości. Zdaję sobię sprawę z tego, że to będzie duży projekt, czasochłonny i sam raczej daleko z tym nie dojdę, dlatego chętnię przyłącze się do mniejszych projektów w UE4 :slight_smile:

Twórz po angielsku, dzięki temu trafisz do większej ilości osób. Potem ewentualnie możesz dodać polskie napisy dla rodaków.

To i ja dołączam do społeczności.
Od roku pracuje nad grą na Androida (głównie, ale PC pewnie też będzie). Po próbach z UDK wybrałem Unity3D jako silnik i już zacząłem na nim pracować, jednak natrafiłem na kilka ograniczeń. Chyba najważniejsze co jednak mnie odrzuciło to C#.
Teraz skusił mnie UE4, poczynając od jego możliwości, po przyjemność całego środowiska oraz możliwość pisania w C++.
Oczywiście bez problemów tu też nie może być :slight_smile: póki co zupełnie nic nie udało mi się odpalić ani na urządzeniach z Exynosem (Mali400) ani z Tegrą 3.
@MaKiPL jak coś Ci się uda dawaj znać :-). Ja również będę kombinował.

PS.
Już mi się udało uporać z deployowaniem na Androida. Wersja 4.1 ma problemy z niektórymi procesorami Samsunga ale w wersji rozwojowej (4.2) już zostało to załatane i normalnie się odpala.
Oczywiście trzeba pamiętać w jakim formacie kompresji przygotowujemy paczki, najlepiej ETC1, ale można też per konkretny chipset dobrać.

Witam,

Czyli udalo Ci sie odpalic na Mali400? U mnie wywala sie na kompilacji shadera (4.1).

Tak, ale właśnie w wersji 4.2. Wersja 4.1 nie chciała mi zadziałać na Mali-400, zaś na Adreno 320 i Tegra 3 T30L odpalało się.
Pobrałem jednak z GitHub wersje 4.2 i ta bez problemów śmiga.
Najpewniej współpracę z Mali-400 w wersji 4.2 zapewnia ta poprawka: /EpicGames/UnrealEngine/commit/974c667b7e27a8324753cd28f534dbbd89f13843#diff-8ffcc4eb9ec7dc5987d8866ea283f337
Chodź nie mam pewności czy tylko ona.

wow, “dlaczemu” cie odrzuca C#, jak dla mnie jest o wiele bardziej przyjazny od “strzelSobieWKolano” C++.
A tak bardziej powaznie, dlaczego ktos kto sie cieszy z pisania w C++ zle sie czuje w C#?
(jestem adminem [plus kilka innych] a nie programista dlatego mnie Twoje zdanie interesuje)

Tak, polskie znaki diakrytyczne, przepraszam.

pozdrawiam

Cieszę się, że temat, który założyłem kilka msc temu nabrał sił :slight_smile:

Zajmuje się Level Designem amatorsko wykorzystując w swoich pracach meshe z UDK i teraz z UE4.
Mam za sobą obronę na którą stworzyłem podstawowy poziom do gry przy użyciu UDK.
Proponowałbym amatorsko zająć się stworzeniem projektu gry dzięki czemu będzie można wpisać sobie w CV dodatkową pozycję, która może się przyczynić do otrzymania pracy w profesjonalnym studio.

Pozdrawiam

Witam wszystkich :smiley:

Ja mam za sobą kilka nad w Unity 3D ale chcę się przerzucić na UE4 tylko nie wiem czy warto dla gry Indie FPS osadzonej w … a może po prostu zaprezentuję taką skromną zapowiedź :slight_smile:

Rok 1939, w czasie krwawej bitwy na froncie, Bogusław Jarzębek, żołnierz brygady pancernej po pojmaniu przez niemieckie oddziały zbrojne Waffen-SS, ocknął się w obozie koncentracyjnym osadzonym w Auschwitz.
Jakiś czas później…
Dokumenty znalezione w pracowni pułkownika Clausa von Pausberga dowodzą ku istnieniu laboratorium III Rzeszy gdzie obecnie są prowadzone eksperymenty genetyczne.
Jakiś czas później…
Niestety ich skutkiem ubocznym są zmutowani ludzie oraz zwierzęta które są niedbale osadzone w zamknięciu. Okazuje się jednak że eksperymenty również doprowadziły do gigantycznych zmian w siłach zbrojnych wojsk III Rzeszy, wprowadzając innowacyjne środki bojowe rodem z 22 wieku. Amunicja bojowa zostaje przeżytkiem.
Konkluzja…
Pewnego dnia, II Wojna Światowa już nie będzie między nacjami… Będzie między ludźmi, a stworzeniami które nie pogardzą żadnym kąskiem, to one będą drapieżnikami, a my ofiarą…

Sądzę jednak że warto i planuję kupić UE4 w tygodniu :slight_smile: Pozdrawiam wszystkich z UK

Widze ze wielki projekt robisz. Powodzenia i wytrwalosci zycze. Jest on bardzo podobny do pewnej gry zaczynajacej sie na Wolf. :smiley:
Tak sobie pomyslalem ze mozna akcje przeniesc do “bratniego” narodu ze wschodu, ale wtedy to by wyszlo metro albo stalker.

Cześć. Pracuję sobie nad FPS’em (oczywiście multiplayer). Połączenie Battlefielda i Army.

To wszystko od podejścia i przyzwyczajenia zależy. Wnioskując po “strzelSobieWKolano” domyślam się że odrzuca Cie każdy język inny od C#.
Ja natomiast uczyłem się programować gdy nie było jeszcze C# zaś JAVA była tylko ciekawostką na bardzo wstępnym stadium. Do wyboru był C/C++, Deplhi, Pascal, Basic (nie Visual). Więc z pośród tych jasne było że C/C++ był nieporównywalnie lepszy, zapewniał o wiele więcej możliwości. Tak więc przez lata ukułem sobie manierę pisania w tym języku i ciężko się przerzucić na co innego. Z racji programowania na Androidy oczywiście poduczyłem się również JAVA. Jednak języki zbyt wysokiego poziomu mnie odrzucają. Nie lubię też być zależny od platform takich jak .NET lub wirtualnych maszyn. I chociaż Unity3D przekomponowuje na w pełni maszynowy kod jednak korzysta w tym procesie z prekonfigurowanego środowiska. Wole większa swobodę w optymalizacji i wyborze sposobu w jaki coś ma działać.
Wiadomo C++ ma swoje bolączki jak chociażby konwertowanie typów zmiennych, ale jak już się trochę go używa to nie są one problemem. Zaś dużą zaletą jest to że można często coś samemu łatwo kilkoma linijkami wykonać co w językach wyższych poziomów wymaga specjalnych zamkniętych bibliotek. Dostęp do niższego poziomu jest sporą wygodą gdy trzeba zrobić coś o czym ktoś inny nie pomyślał.
Zresztą silniki gier w większości przypadków własnie w C++ są pisane, bo to najwygodniejszy język pozwalający na optymalizacje na niskim poziomie. Wydaje mi się że dlatego Epic w 4 wersji swojego silnika przeszło na C++ z UnrealScript by użytkownicy nie mieli problemów z pisaniem “codziennego” kody gry a modyfikacjami w silniku. Zaś Unity3D właśnie nie pozwala zagłębić się w swój kod.
Ogólnie ciężko porównywać C++ do C# lub JAVA, bo to jak porównywanie JAVA do JavaScript, lub C++ do Asamblera. C++ jest tak pomiędzy językami niskopoziomowymi (jak Assembler) a wysokiego poziomu (jak C#). Ma to plusy i minusy i zależy co kto potrzebuje.
Natomiast to co w Unity3D można za pomocą C# napisać tutaj można zrobić na Blueprintach co jest jeszcze wygodniejsze. Zaś C++ właśnie zostaje do tych rzeczy o których twórcy silnika nie pomyśleli.
Wszystko zależy do personalnych potrzeb :slight_smile:

Cześć wszystkim :slight_smile:
Szukam osoby, z którą będę mógł często pogadać o UE4, powymieniać się doświadczeniem, wiedzą, spostrzeżeniami, a czasami po prostu luźno pogadać :slight_smile: Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na priv :wink:

Siema wszystkim.

Może mi ktoś wyjaśnić jaka wersje Visuala 2013 pobrać, bo link bezpośredni z edytora do strony MS jak klikam to nie ma takiej strony. Miałem na dysku całe DVD z VSC++ 2013 Express, ale padł i straciłem całe dane. Nie jestem mistrzem w angielskim, ale szukam po dokumentacji. No niby Express VS 2013 nie jest kompatybilnym ale wole żeby ktoś się wypowiedział na ten temat.

Edit: Dobra wygląda na to że kupię VS2013PRo i problem z głowy.

Pozdro.

Cześć cześć ;]

witam witam
wklejcie jakieś ciekawe tutki, czym więcej tym lepiej :slight_smile:

Cześć wszystkim. :smiley: