Greek Developers

Γεια χαρα σε ολους. Ασχολουμαι ερασιτεχνικα με UE4 και εδω και καιρο φτιαχνω ενα experimental spatiοtemporal puzzle παιχνιδι που θελει ομως πολυ δουλεια για να τελειωσει…αν τελειωσει…
Μενω στο Βολο και ειμαι one man studio (δυστηχως…). Θα ηθελα ομως να συνεργαστω με αλλους σε καποιο project που εχει προοπτικες υλοποιησης. Εχω πολλες ιδεες για παιχνιδια και ελπιζω να βρω χρονο μεσα στο χειμωνα που ερχεται για να υλοποιησω μια ιδεα για ενα απλο, κλασσικο arcade shooter.

Σε λιγο θα ποσταρω και video απο το παιχνιδι μου.

Γεια και παλι.

Αυτο ειναι το tumblr του “studio” μου…

Καλησπέρα φίλε μου, θα μπορούσα να συνδράμω στο κομμάτι του ακουστικού σχεδιασμού (κάνω master πάνω σε αυτό).

Καλησπέρα και από μένα, αλλά είμαι στην διαδικασία αλλαγής καριέρας , αρχικός στόχος ήταν τρισδιάστατα γραφικά αλλά επειδή από 9 χρόνων ασχολούμαι με ηλεκτρονική μουσική , γραφικά και προγραμματισμό συνειδητοποίησα ότι το game development μου πάει γάντι.

Προσπαθώ να ξεκινήσω ένα RPG αλλά με διαστημόπλοια με επιρροές από Star Trek, ως πρώτο παιχνίδι και ως ευκαιρία να μάθω την unreal.

Καλησπέρα και απο μένα. Ωραίο να βλέπω κ άλλους έλληνες. Εγώ είμαι προγραμματιστής, φτιάχνω ενα survival game αλλα δεν έχω κανεναν να με βοηθήσει και έτσι το παω αργά αργά. Μπορεί να ανεβάσω κανένα screenshot σε μερικές βδομάδες.

Συμμετέχει κανείς στο game jam ?

Επισης αν υπάρχει ενδιαφέρον για συνάντηση στην , είμαι μέλος της κοινότητας του Blender στην Ελλάδα και κάνουμε τις συναντήσεις μας στο Hackerspace, που δίνει τον χώρο δωρεάν σε κόσμο που ασχολείται με λογισμικό ανοιχτού κώδικα

https://www.hackerspace.gr/

To hackerspace είναι μια φωλία για προγραμματιστές , καλλιτέχνες και ανθρώπους της τεχνολογίας . Μερικά απο τα μόνιμα μέλη είναι μέλη της ομάδας που φτιάχνει τον πρώτο Ελληνικό δορυφόρο ( completely made in Greece)

Την κυριακή 9/10/2016 18:00 έχει την συνάντηση “patch circle session” που στην ουσία συνάντηση είναι visual coding , αυτός ο ορισμός περιλαμβάνει και τα Blueprints. Εγώ θα πάω για πρώτη φορά , οποιός θέλει έρχεται.

Kalhspera paidia, onomazomai Giwrgos. Egw menw athina kai prosfata(shmera :smiley: ) allaksa apo unity se unreal…to provlima einai oti den exw IDEA apo c++.Sto unity vevaia ta kataferna mia xara me thn c#. H erwthsh pou thelw na kanw einai h ekshs : Mporw na mathw to API ths unreal xwris na kserw poly kala c++?(Giati ematha to api ths unity me vasikh gnwsh ths c#, isxuei to idio kai edw?)

η c++ είναι τελείως προαιρετική στην ue4.

Καλησπερα απο Αμερικη ρε παιδια! Δουλευω στο Bacon Man με κατι φιλους απο πανεπιστημιο. Ειμαι Level Designer, Game Designer, κανο set up cinematics και εγραψα την ιστορια για το παιχνιδι. Απο προγραματισμο, ειμαι αχρηστος, αλλα εφτυχως η UE4 ειναι τοσο καταπληκτικη με τα Blueprints, που εμαθα να βοηθαω τον προγραμματιστη με διαφορα game mechanics. Γεννημενος Θεσσαλονικη ζω στο New Hampshire, και εχω βαλει τοσα πραγματα απο ελλαδα μεσα στο παιχνιδι! Παρτε screenshots.

γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στην unreal engine 4 και θελω ενα door blueprint μπορειτε να με βοηθησετε?
:slight_smile:

παιδια ελληνικα tutorials?

Παρα πολυ καλη δουλεια!!! Συγχαρητηρια!!!

Trailers απο το Riddle Of The Glitch.

Καλησπέρα σ’ολους και Καλα Χριστούγεννα. Λέγομαι Μανώλης και είχα κανει πτυχιακή με UE4. Βάζω ένα λίνκ με αυτήν για να βοηθήσω κάπως. Είναι αρκετά “ελληνικἠ” οπότε μην φρικάρετε με τις ορολογίες xD

(ελπίζω να δουλεύει το link)

Και πάλι, Καλά Χριστούγεννα σε όλους

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

γεια σας… ακομα ενας :stuck_out_tongue:

Καλησπέρα και απο μένα! Πριν λίγο έτυχε να βρω το thread, βέβαια κάλλιο αργά παρά ποτέ. Αφήνω ένα project που ολοκλήρωσα πρόσφατα. :slight_smile:

Θελω να μαθω !

γεια παιδια ειμαι ο και θελω πολυ να μαθω την Unreal engine 4 ξερω λιγα πραγματα αλλα… αν μπορει καποιος να με βοηθησει το ας το γραψει το skype μου ειναι :

ειμαστε μια ομαα που φτιαχνουμε ενα MMORPG αμα καποιος ενδιαφερεται να μπει στην ομαδα ας μ στειλει pm :slight_smile:

Video από το παιχνίδι που φτιάχνω για VR. Δεν έχει γίνει και άσχημη δουλειά για 6 μήνες αλλά θέλει πολύ ακόμη