Greek Developers

Ωωπ, άπ’ότι φαίνεται η χθεσινή βλάβη στο forum έσβησε το σχόλιο μου.
ThanatosX πολύ ωραίο το video που ανέβασες. Βλέπω ότι έχεις κάνει αρκετή δουλειά στο παιχνίδι. Λογικά είναι αυτό που αναφέρεις παραπάνω (μίγμα rts και 3d person). Πως λειτουργεί το gameplay; Μπορείς να χειρίζεσαι τα units σου από 3d person;
Αν μπορέσουμε και συναντηθούμε 3-4 άτομα, όπως λες κι εσύ, θα μπορούσαμε να συζητήσουμε για συνεργασία σε κάποιο project.
Καλή συνέχεια και επιτυχία με το παιχνίδι σου!

Ναι, θα μπορείς να χειριστείς κάθε όχημα ή στρατιώτη. Ήδη το έχω φτιάξει πρόχειρα:

Ωραίος!! Την αλλαγή κάμερας πως την κάνεις; Κάνεις possess το συγκεκριμένο pawn που θες να χειριστείς; Επίσης χρησιμοποιείς BP ή C++;
Καλή συνέχεια και ωραίο και το destructible!!

Πολυ ωραια δουλειά.

Ναι, γίνεται possess μετά από διπλό κλικ
Τα πάντα είναι με Blueprint γιατί με c++ δεν έχω ασχοληθεί ακόμη. Λογικά θα χρειαστεί όταν έρθει η ώρα για matchmaking server, αλλά αυτό αργεί πολύ ακόμα

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα σε όλους.
Έφτιαξα ένα facebook group, όπως λέγαμε παραπάνω, για τους Έλληνες developers.Για να υπάρχει ένας χώρος για συζήτηση , ιδέες και ότι έχει σχέση με development με UE4.
Το link είναι Redirecting... .
To ονόμασα Unreal Engine 4 Greek Developers . Ρίξτε ότι ιδέα ή πρόταση έχετε για το group, ονομασία, εμφάνιση, θεματολογία κλπ.
Επίσης να επισημάνω ότι δεν έχω ξαναφτιάξει fb group οπότε, ενδεχομένως, να έχω κάνει κάτι λάθος.

Καλημέρα σε όλους!!

Καλημέρα ditsikts. Καλώς ήρθες !

@DieByZer0 πολύ ωραία τα VFX που έχεις κάνει. Αυτα για την CE3 δουλεύουν και στην UE4;

Σας ήρθα κι εγώ!
Παλιό το Thread αλλά, γιατί όχι, ας μαζευόμαστε σιγά σιγά :slight_smile:
:wink:

Καλησπέρα και από μένα. Ασχολούμαι με UDK από το 2010 και πλέον ερασιτεχνικά με UE4. Αν και περισσότερο είμαι χρήστης Unity3D, παρακολουθώ τι παίζει στον χώρο και είπα να πω ένα γεια.

Και με την ευκαιρία, είδα συζητάγατε για fb group και φτιάξατε ένα. Υπάρχει και αυτό που είναι γενικό Η τέχνη του Game Development](/)

γειά σας.

αν κάποιος blueprint ή c++ developer ενδιαφέρεται για συνεργασία, παρακαλώ ας επικοινωνήσει μαζί μου.

χαιρετώ και εγώ! θα με συγκλόνιζε πιο πολύ an η ue4 ήταν σε c#… όπως και να το κάνεις η c++ είναι πιο περίπλοκη…

Καλησπέρα σας και απο μένα, τώρα έχω αρχίσει και εγω να ασχολούμαι με λένε Ελπιδοφόρο…

Καλησπέρα Innos και Elpinio! Καλώς ήλθατε!
Innos μην μασάς με τη C++. Ειδικά με την “έκδοση” που έχει το UE4. Είναι πιο πολύ ψαρωτική παρά δύσκολη. Το θέμα, άσχετα με τη γλώσσα, είναι το API που είναι λίγο τέρας… :slight_smile:

Ξέρει κανείς να μου πεί, αν πουλήσουμε το παιχνίδι μέσω Steam ή οπουδήποτε αλλού, χρειάζεται να πληρώσουμε φόρο στο κράτος?

Παίδες όποιος ενδιαφέρται
pm me

Οι φόροι είναι το μόνο σίγουρο στην Ελλάδα

Χαχα, αυτό να μου πείς…

καλησπερα…ακομα ενας εδω! :d

Kalws to paidi :slight_smile: