?eská/Slovenská komunikace

Zdravím,

po rozhovoru s jedním chlapíkem od Epic Games bylo rozhodnuto že ?eši si zatím vlastní subfórum nezaslouží, ale centrální Evropa ano!

V tomto subfó?e je dovoleno mluvit rodným jazykem, takže zde m?žete psát hezky ?esky nebo slovensky :slight_smile:

Dále bych byl rád kdyby jste se všichni p?idali do naší ?esko/slovenské skupiny na FB!

S pozdravem,
!

Tak koukam ze blbne diakritika, poslu mu zpravu, jestli by to neslo fixnout :slight_smile:

jj super, prave pripravuji v ue4 uz jeden projekt a hledam zajemce takze lidi co maji zajem at mi pisnou, vsem dekuji za zajem, info upresnim jen pro vazne zajemce

A n?jaké aspo? obecné info o projektu a o sob? by jsi zve?ejnit mohl?

Zdravim vsetkych :slight_smile: hned ako som videl na FB novinku od Epic ze sa chysta UT4 som pribehol sem… nejsom zatial v nicom expert, len sa ucim modelovat… ale som velky fanusik unrealu a budem sa snazit co najviac pomoct ako len budem vediet :slight_smile:

Custe vsetci,
Co se tyce Unreal Tournament, ale i Editoru pokusim se spojit s byvalym Adminem UEDCZ fora. chtelo by to zprovoznit forum, ktere je aktualne mimo provoz.
Problem byl v UT3, ktere dle me pohrbilo serii UT, komunita modderu uz o to nemela takovy zajem, zustalo jen par co se jeste zabyvalo UT99/2k4…
Model noveho UT hodne navazuje na prvni hru a bude mit z tech ostatnich snad to nejlepsi. V tymu Epicu jsou veterani, kteri delali na prvnim Unrealu, ted maji sanci udelat hru jakou chteli, rozdil je v tom ze ted nemaji zaprdeli publishera, ktery kontroluje hru. Ted je to komunita, ktera muze pomoct vytvorit nejlepsi UT!

Editor je oproti starsim verzim super, jednodussi uz to snad nemuze byt. sic musim prejit z UScriptu na BluePrint. prvni vec co mi chybela byla ikona AddMover :smiley:

Hello!
Vote for my package please

parada, a teraz ked je UE4 zadarmo tak sa to moze rozbehnut :slight_smile:

Zdar lidi, jestli rozjedete nějakou českou komunitní web stránku, tak se přidávám. Co jsem koukal po webu, nic takového zatím není a chtělo by to něco rozjet. Teď když je to FREE, lidí bude víc. Chtělo by to nějaký centrální portál kde bychom společně řešili zapeklité špeky na které narazíme při tvorbě projektů :slight_smile:

Takovej komunitní portál by mohl bejt tolik práce, že bych možná radši udělal portál pro výuku angličtiny. :smiley: Anglicky mluvící komunita bude vždycky obsáhlejší. :slight_smile:

Tak mi zrušili Facebook účet, prý tam dávám málo osobních informací nebo co. To je jedno. Takže na Face se nepřidám. Kdyby jste měli někdo chuť pokecat o tvorbě UE4 tak se mi ozvěte na Skype nebo ICQ, pokecáme a tak. Živější konverzace nikdy nezaškodí.

Zdar lidi. Chystate se nekdo zucastnit nadchazejiciho gamejamu?

Ahoj všem. Hledáme 1-2 programátory pro vytvoření malého prototypu pro multiplayer TPS shooter. Jde samozřejmě o placenou práci. Projekt není sice jednoduchý, ale nebude rozsáhlý. V rámci prototypu potřebujeme zpracovat jednoduchý multiplayer (třeba jen hostování hry jedním z hráčů), aplikovat animace na charakter, cover systém, střelba. Game design, mapu, testování budeme řešit společně. Momentálně jsme 2 a bohužel nemáme s herním vývojem zkušenosti. Proto chceme vytvořit jen prototyp, minimální produkt, který bude jen prezentovat hratelnost a na základě tohoto prototypu se ucházet o další financování. Některé komponenty nakoupíme (část animací, zbraně), mapu a její design, texturování, aplikaci materiálů jsem schopen vytvořit sám. Projekt chceme stavět na hratelnosti podobných her, ale zároveň se odlišit tak, abychom nebyli kopírkou ničeho stávajícího. V plánu je cílit na již vytipovanou komunitu, zapojit ji diskusí do vývoje a agilně s ní spolupracovat. Žádný korporátní styl vedení projektu, každý člen týmu bude mít stejně silný hlas jako ostatní a vůbec hledáme hlavně fajn programátory, se kterými si i lidsky sedneme. Ideálně čech/slovák (Brno, Bratislava). Sami jsme z jižní Moravy a rádi bychom se co nejčastěji i potkávali. Nejsme žádné studio, proto je vaše práce zamýšlena jako externí. Slibujeme dlouhodobou spolupráci, pokud se projektu bude dařit. Odpovím na jakékoliv další dotazy i zasláním design dokumentu. Mějte se. Tomáš Nosek, tomas.nosek@hotmail.com, www.tomasnosek.cz

Tak co existuje uz nejaka komunita, stranka nebo pro cesi a slovaci na unreal? Kdyby se neco takoveho naslo moc rad bych se pridal.

Najviac sa pouziva Facebook : CZ/SK Unreal Engine Developers | Facebook
Tiez uz existuje aj Unreal User Group Slovakia: Unreal User Group Slovakia (Bratislava, Slovakia) | Meetup

Cavte, dalsi meetup v Bratislave 12.2.2018 - https://www.meetup.com/Unreal-User-Group-Slovakia/ . Pridite :slight_smile:

http://www.unrealfesteurope.com/ - ide niekto ?

Zdravím, mám dotaz a v cz zatím není moc možností, kde se v rychlosti poptat. Mam mac mini late 2012, 4játro 2,3GHz, 16gb ram a chtěl bych k tomu koupit AKiTiO Thunder2 PCIe Box s nějakou grafikou. Vím že to dneska už není žádné dělo ale zajímalo by mě, jestli někdo nemá zkušenost jestli bude UE4 běhat tak, že se v něm bude dát učit. V tuto chvíli je UE4 prakticky nepoužitelný ani na studování blueprintu.

Asi pozdě, ale používám externí grafiku na dvoujádru (Mac Pro 2018) a díky tomu mám průměrné FPS asi 80. Bez externí grafiky asi 20 - katastrofa. Takže grafika to nějak utáhne, ale u mě je problém s tím, že mám málo ram a procesor k pláči. Grafika je RX 580 8gb a externí skříň je Sapphire