Czy musze wymienić komputer?

Cześć jestem Damian, jakiś czas temu zacząłem się uczyć UE4, krok po kroku przechodze dokumentację, dotarłem do pkt z tworzeniem Landscapow i zaczął sie mały problem chyba z wydajnością pcta ponizej specyfikacja obecnego:

CCPU: FX 8320
GPU HD 7950 Gigabyte
MB: MSI 970A-G46
Power: OCZ 550
RAM: 12 GB random one vegadance another GoodRam
SSD 128 GB
Windows 10 pro oryginalny

Problem polega na tym że jak dodam statich meshe takie jak trawa, drzewa itp i przechodze aktorem obok nich, to mam dropy poniżej 10 fpsów. Rozmiar Landcape bez znaczenia 15, 32, 64. Wiaodmo ustawienia graficzne jak zmineiz z Epic na medium jest lepiej. Teraz pytanie co to może być za mała wydajność karty graficznej?
Oraz pytanie dodatkowe czy warto dla UE4 inwestowac w dysk SSD M.2.

Pytanie do jakich celów masz zamiar używać UE4 ?
Jeśli do archviz tak jak np ja, to:
RAM min 32 GB
CPU - im więcej wątków tym lepiej ( lub maszyny w sieci ) do wyliczania shadowmaps przez Lightmass
Dysk - w dużych projektach im szybszy tym lepiej a szczególnie jak się przenosi duże zbiory assetów pomiędzy projektami.
GPU - u mnie wystarcza GTX1080 nawet do całkiem ambitnych zajęć, ale ja nie muszę mieć płynności w trybie real-time ( bo robię statyczne screenshoty lub renderuję clipy w r.ScreenPercentage=250 ) bo mi przede wszystkim zależy na jakości.

witam, nie polecam procesorów amd, dla Intela dodane zostaly specjalne instrukcje w Swarm agencie i Lighmass, dzieki czemu jest wydajniejszy 40-60 %, gpu musi być silne jezeli korzystasz z dynamic light, w przypadku static, mozna teoretycznie pracować na czymś słabszym, pamiec ram dla komfortu pracy polecam 32, 16 gb to calkowite minimum, dysk ssd na m,2 nie da ci duzo wiecej niz tradycyjny sata III, mozna za to uzyc dwoch klasycznych ssd w SCSI,

podejrzewam ze najwiekszym problemem jest to ze pracujesz na platformie AMD, tam zawsze sa problemy z wydajnoscia, to co wyglada na papierze podobnie do Intela, w praktyce pokazuje co innego

Masz prawie 3x lepszy sprzęt niż ja i przycina ci przy przechodzeniu obok drzew?. Wg. mnie nie powinieneś się zastanawiać nad zmianą sprzętu, ale nad zmianą obiektów gry, na takie, które będą posiadały - przykładowo - pięciokrotnie mniejszą liczbę poligonów. Takie jest moje zdanie… Potencjalny klient nie będzie zmieniał specjalnie sprzętu pod twój projekt. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy! :slight_smile: